Кейс «Стійкість на межі. Хронічні виклики для "Акванова"»
- Ruslan Lemeshchuk
- 11 годин тому
- Читати 1 хв
Компанія «Акванова» розпочала свій шлях декілька років тому як амбітний стартап з виробництва унікальних модульних систем очищення та фільтрації води. Ці системи, розроблені за передовою технологією, забезпечували високий ступінь очищення від різноманітних забруднень, були компактними, енергоефективними та швидкомонтованими. Завдяки їхній інноваційності та здатності оперативно задовольняти потреби ринку, компанія швидко завоювала клієнтів і перейшла до фази стрімкого зростання. Запроваджені цінності «Якість понад усе», «Надійність», «Безпека», «Стійкість» та «Розвиток», реалізовані працівниками, – стали основою їхнього початкового успіху.
Обставини війни поставили компанію перед обличчям безпрецедентних викликів. Сьогодні компанія функціонує, люди адаптувалися до нової «нормальності» життя, але адаптація виявилася виснажливою, а виклики – хронічними.
Попри адаптацію та зростання попиту, компанія постійно стикається з низкою системних перешкод, які є характерними для українського бізнесу в умовах війни.
Проаналізуйте ситуацію в компанії «Акванова», надайте відповіді на наступні запитання:
1. Які ключові реальні цінності компанії? Як розрив між реальними цінностями та раніше задекларованими може впливати на поведінку працівників компанії, якщо такий існує? Обґрунтуйте відповідь (наведіть 2-3 приклади поведінки героїв відеокейсу).
2. Назвіть 2-3 ймовірні кореневі причини ситуації, яка склалася всередині компанії, які можуть негативно впливати на поведінку працівників (не ринкові, не в умовах ведення бізнесу).
3. Які першочергові кроки повинен зробити CEO Андрій як лідер компанії, для чого?
4. На яких діях в управлінні командами повинні зосередитися менеджери середньої ланки, навіщо?
Які ключові реальні цінності компанії? Як розрив між реальними цінностями та раніше задекларованими може впливати на поведінку працівників компанії?
©RUSLAN LEMESHCHUK